Державні закупівлі здійснюватимуться, користуючись коштами платників податків, для забезпечення якості надання послуг громадянам України. Система державних закупівель Прозорро розроблялася завдяки ініціативі державної влади, а також державних підприємств та установ і підприємців. Вона створена для забезпечення безпеки та прозорості процесів проведення тендерів. Завдяки організованій системі та анонімності забезпечується відсутність можливості корупційних втручань.
Що потрібно для участі у тендерах на Прозорро
Працювати у системі Prozorro можуть лише ті підприємства, організації, які працюють відповідно до законодавства. Перш ніж брати участь у торгах, обов’язково потрібно зареєструватися у системі. Прозоро складається з вебпорталу та платформи, через яку можна приєднатися до нього. Універсальна біржа України https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes/ – є перевіреним ресурсом. Переконатись у цьому можна на сайті, вивчивши відгуки.
Перед участю важливо вибрати правильну платформу для реєстрації. Всі вони працюють відповідно до встановлених прейскурантів і правил, проте можуть відрізнятися за кількістю додаткових послуг, що надаються. Вибравши найбільш відповідний ресурс, користувач стає учасником, отримує доступ до ресурсу та потрапляє до бази. Далі здійснюється автоматичний обмін даними. Усі учасники анонімні протягом усього процесу тендеру.
Вебпортал забезпечує прозорість проведення торгів. Кожен користувач у будь-який час може вивчити інформацію та переглянути результати про всякий тендер за байдуже який проміжок часу. Доступність каналів – один з основних принципів ресурсу.
Особливості Prozorro
Торги проводять у режимі онлайн на платформі. Тут державний замовник оприлюднює свою пропозицію. У ній чітко формулюються:
- умови, за якими він згоден працювати;
- бажана ціна;
- найменування закупівлі.
Інформаційне розсилання повідомляє кожного користувача про те, що почалися торги. Якщо пропозиція зацікавила, важливо якнайшвидше опублікувати заявку. Вона має повністю відповідати правилам біржі, а також умовам замовника. Після закінчення торгів ціни розкриваються, залишаючи при цьому учасників схованими. Виграє та заявка, у якій зазначено найменшу суму. У ряді випадків система чи замовник може її відхилити. Є 4 основні причини:
- невідповідність умовам пропозиції;
- неможливість повного покриття пропозиції замовника;
- відмова підписання офіційного документа;
- помилки у заявці.
Можливість втручання державної влади чи шахрайські дії виключаються внаслідок анонімності. Тож кожен учасник може стати переможцем. Завдяки вебпорталу торги здійснюються відповідно до пунктів Закону «Про публічні закупівлі» України. Основними принципами є забезпечення анонімності, прозорості, здорової конкуренції. Це дозволяє заощаджувати кошти платників податків. Що більше учасників, то краще.